Ana Sayfa Mobil Android Akıllı Telefonunuzun Batarya Ömrünü Uzatın

Akıllı Telefonunuzun Batarya Ömrünü Uzatın

61
0
Paylaş

Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatan İpuçları


Ekran Aydınlatması : Cihazın iç ve dış ortam koşullarına göre ayarlanabilmesi için ekran parlaklığını Auto olarak ayarlayın. (Telefon ekranlarını genelde %100 parlaklığa ayarlıyoruz.) Mesela hava kararmaya başladıkça, özellikle akşamları ekran ışığınızı kısın. Akıllı telefonların ekran ışıkları en az seviyede bile, akşamları yeterli ışığı sunuyor. 


Ekan Arka Planı: Eğer AMOLED ekrana sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız, siyah ağırlıklı duvar kağıdı tercih etmelisiniz. Çünkü AMOLED teknolojisi beyaz gibi açık renkleri verirken daha çok güç tüketirler. LCD ve SLCD ekranlarda ise böyle bir durum söz konusu değil. Lakin Android kullanıcıları için söyleyebileceğim Animasyonlu duvar kağıdı kullanmayın.


Uyku Modu: Bu modu, 15 veya 30 saniye de işlem yapılmadığında uyku moduna geçecek şekilde ekranı ayarlayın.


Hücresel veri Yada Wifi Kullanımı: WiFi veya hücresel veri sinyali olmayan bir konumdayken uçak modunu açın.


Senkronizasyon Ve Güncellemeler: E-posta, sosyal ağ yayınları ve diğer uygulamalar için yapılan güncellemelerin sıklığını  saat başı yada daha uzun süreye çekin.


Veri Kullanımı: WiFi üzerinden veri kullanımı yapıyorsanız. (ve internet oyunları gibi yoğun veri gerektiren işleri yapıyorsanız), Şarj Aletini yakınınızda tutunuz 🙂 yada şarja bağlıyken kullanınız. Yapılan Testlerde WiFi kullanımının hücresel veri kullanımından daha fazla ve daha hızlı şarjınızı tüketebileceği gerçeğini ortaya koymuştur.


RAM’inizi ( Geçici Bellek ) Boş Bırakın ve Altta Program Çalıştırmayın 


►Şarj Ederken Telefonun Bataryasını Tam Doldurunuz. %100 dolduğundan emin olun.


► Kapatılmadan çıkılan uygulamar: Arka planda açık kalan uygulamarı kapatmaya özen gösterin.