Paylaş

310 KALİBRASYONU (SIFIRLAMA KALİBRASYONU )

 

Tuşuyla ekrana [ PASSWr ] gelene kadar basılı tutuyoruz ve . tuşuna basıyoruz

Ekrana –   –   – geldiğinde şifre olarak  sırasıyla  +  +  +

Artık kalibrasyon için admin şifresini girmiş olduk.

Ekrana 0  gelecek ve bunu 310 yapacağız. Bunun için ; soldan sağa doğru rakam yazılıyor

0 da iken   tuşuna tek tek basarak 3 yapıyoruz, sonra   tuşuna basıp imleci kaydırıyoruz 30   tuşuna  basıp 31 yapıyoruz. Sonra   tuşuyla bir sağa geçiyoruz ve kendisi 310 olacaktır.    tuşuna basarak tamam diyoruz.

Göstergede [ ZEro.CA ] görüldüğünde  tuşuna basınız. [ WAıt ] mesajı geldiğinde biraz bekleyip  [ SAvE ] mesajı geldiğinde   tuşuna basarak sıfır kalibrasyonunu bitirmiş oluyoruz. Çıkmak için    tuşuna tek tek basarak en son [ SAvE ] Geldiğinde Tekrar  basıp kaydedip çıkıyoruz.

 

 

301 KALİBRASYONU (AĞIRLIK İLE KALİBRASYON )

 

Tuşuyla ekrana [ PASSWr ] gelene kadar basılı tutuyoruz ve . tuşuna basıyoruz

Ekrana –   –   – geldiğinde şifre olarak  sırasıyla  +  +  +

Artık kalibrasyon için admin şifresini girmiş olduk.

Ekrana 0  gelecek ve bunu 301yapacağız. Bunun için ; soldan sağa doğru rakam yazılıyor

0 da iken   tuşuna tek tek basarak 3 yapıyoruz, sonra   tuşuna basıp imleci kaydırıyoruz 30   tuşuna  basıp 30 yapıyoruz. Sonra   tuşuyla bir sağa geçiyoruz ve kendisi 301 olacaktır.    tuşuna basarak tamam diyoruz.

 

Göstergede [ ZEro.CA ] görüldüğünde tuşuna basınız. [ WAıt ] mesajı geldiğinde biraz bekleyip

[ Load ] mesajı görüldükten sonra, kalibrasyon için kullanılacak test ağırlığı değeri göstergede [ 003000 ] şeklinde görülür.

Ağırlıkları manuel olarak panodan kaldırın (10-15 sn sürer). Kalktığından emin olduktan  sonra [ 003000 ] değerini     tuşlarıyla test ağırlığımız kaç kg ise ( örnek 500kg)   [ 000500 ] yapıp  tuşuna basın.

[ WAıt ] mesajı geldiğinde biraz bekleyip (10sn) [ SAvE ] mesajı görüldüğünde, kalibrasyonu kayıt etmek için    tuşuna, basıp kaydediyoruz.   tuşuyla test ağırlığımız ekranda yazana kadar basıp çıkıyoruz.

DİKKAT: Yanlış bi yere girdiğinizde çıkmak için  tuşunu kullanın bu tuş iptal ve geri anlamındadır ve basılı tutmadığınız sürece tek tek basarak ana menüye yani kg gösteren ekrana dönmenizi sağlar.