Ana Sayfa Makale T.C. Kimlik Numarası Sorgulama

T.C. Kimlik Numarası Sorgulama

479
0
Paylaş

T.C. Kimlik Numarası Nasıl Öğrenilir?

Sistem herkese bir kimlik numarası vermiş olsada hala ülkemizde eski nüfus cüzdanını değişmeyen çok fazla sayıda insan mevcut. Resmi işlemleri gerçekleştirirken T.C. Kimlik numarası gerektiğinden bir çok kullanıcı T.C. kimlik numarasını nasıl öğrenebileceğini sorguluyor. Aslında internet üzerinden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi üzerinden T.C. kimlik numaranızı sorgulayabilirsiniz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası sorgulamayla ilgili tüm linkler aşağıdaki gibidir.

  1. T.C. kimlik numarası sorgulaması yapabilmek için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesinde yer alan Kimlik Kartı Seri No ve Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama sayfasına giriş yapın.
  2. Karşınıza çıkacak form üzerindeki bilgileri nüfus cüzdanınızda yazıldığı gibi sırasıyla açılan formda eksiksiz olarak doldurun.
  3. Spam koruması için eklenmiş Capctha (ben robot değilim) doğrulamasını işaretleyerek uygulayın.
  4. Doğrula butonuna basarak sorgulamanızı tamamlayın. Açılacak olan sayfada kayıtlı nüfus bilgilerinizi bulabilirsiniz.

Kimlik bilgileriyle yapılabilecek diğer Kimlik Numarası sorgulamaları:

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden farklı sorgulamalarda yapabilirsiniz. Bu sorgulama türlerinden bazıları aşağıdaki gibidir.

  • T.C. Kimlik No Doğrulama
  • Yabancı Kimlik No Doğrulama
  • Nüfusa Kayıt Yerive Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama
  • Kimlik Kartı Seri No ve Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama
  • Kişi Bilgileri ile Yabancı Kimlik No Sorgulama
  • Doğum Yılı ve İkamet İzin / Tezkere No – Çalışma İzin No ile Yabancı Kimlik No Doğrulama

Kaynak olarak bilgilerini paylaştığımız T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesine erişmek için buraya tıklayın. Kaynak olarak resmi web sitesi haricinde sitemizde yayınladığımız bu yazımızda harici bir link paylaşımı yapılmamıştır.